Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Stojku: Ismaili kėrkon 9 deri nė fund

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Stojku: Ismaili kėrkon 9 deri nė fund

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Dec 13 2007, 15:30

  Stojku: Ismaili kėrkon 9 deri nė fund

  Edhe pse ėshtė i bindur se ajo e sė shtunės do tė jetė njė ndeshje mjaft mė vėshtirė, krahasuar me atė tė Besėlidhjes, futbollisti i Shkumbinit, Gentian Stojku, garanton se do tė bėjė mė tė mirėn e tij qė skuadra tė dalė e fituar nga “shtėpiakja” me Vllazninė. Peqinasit kanė zhgėnjyer nė Lezhė, por kjo ėshtė kthyer nė njė motiv mė shumė pėr pėrballjen me shkodranėt. “Pėr tre javėt e fundit, drejtuesit e skuadrės e presidenti Ismaili na kanė vėnė detyrė tė marrim pki tė plota”, rrėfen veterani. “Kjo automatikisht do tė thotė qė me Vllazninė duhen tre tė parat e kėsaj serie”. Gjithsesi, edhe vetė e pohon se nuk do tė jetė e lehtė: “Pres njė Vllazni tė motivuar. Ka “ngecur” nė “Loro Boriēi” me Partizanin e nuk ka luksin tė lėrė pikė, duke qenė se aspiron kreun e renditjes”. Mirėpo, kėshtu “llogaritė” nuk dalin. “E njėjta gjė pritet tė shfaqet dhe nga ne, ndryshe nuk mund tė marim atė qė dėshirojmė. Tė shtunėn do tė duhet njė Shkumbin tjetėr. Trajnerėt kanė kėrkuar nga ne qė tė hyjnė nė lojė me njė shpirt ndryshe nga ai qė treguam me lezhjanėt. Nga ana tjetėr, njė humbje do tė ndėrlikonte mė keq situatėn, duke krijuar njė distancė tė “pakėndshme” me skuadrat qė ndodhen mė lart nė renditje. Ndaj pėrballja me Vllzninė, sidomos pas humbjeve radhazi dhe rrėshqitjes nė vendin e tetė, konsiderohet vendimtare”, bėn “analizėn” Stojku. “Duhet tė fitojmė me ēdo kusht”, vijon elbasanasi, “edhe pėr tė treguar se skuadra jonė ėshtė nė nivelin e duhur pėr tė konkurruar me mė tė mirėt dhe pėr tė synuar arritje dinjitoze nė kėtė sezon”. Mė nė fund: “Duhet tė fitojmė pėr tifozėt tanė”, “vulos” Stojku.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:18