Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, largimet me zarf dhe reforme.Rikthehet Magani

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Shkumbini, largimet me zarf dhe reforme.Rikthehet Magani

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Dec 07 2007, 17:25

  Shkumbini, largimet me zarf dhe reforme.Rikthehet MaganiPresidentit tė Shkumbinit, Xhavit Ismaili, i ka lindur nė kokė njė ide origjinale. Ai dėshiron qė pėr vitin e ri t’u dhurojė tė gjithė futbollistėve nga njė kartolinė. Seicila prej tyre do tė jetė e mbyllur nė njė zarf dhe do tė mbajė brenda saj njė mister qė do tė zbulohet nga vetė lojtarėt bardhekaltėr. Njė gjė tė tillė e bėri tė ditur vetė presidenti bardhekaltėr Ismaili nė njė takim qė zhvilloi dje nė mesditė nė ambientet e stadiumit tė qytetit me skuadrėn. Ndėr tė tjera ai u shpreh: “Do t’u dėrgoj tė gjithėve nga njė kartolinė pėr vitin e ri tė mbyllur nė njė zarf. Brenda do tė ketė kartolina urimi pėr ju dhe nė ndonjė prej tyre do tė jetė thjesht njė fletė e bardhė. Ai futbollist qė do tė ketė kartolinėn e urimit, do tė mbetet pjesė e skuadrės edhe nė tė ardhmen, ndėrsa dikujt qė i bie fleta e bardhė do tė thotė qė ėshtė i padėshirueshėm te Shkumbini”.

  Ismaili kėrkon reformėn nė skuadėr

  “Te Shkumbini nuk do tė ketė askush vend, nėse ja ka me hile skuadrės, neve si drejtues dhe popullit peqinas. Po ju bėj me dije se deri nė fund tė kėtij muaji, qė ėshtė dhe fundi i vitit, skuadra do tė jetė e njėjtė dhe, pas kėsaj date, gjėrat do tė shkojnė nė vendin e vet. Disa lojtarė, ashtu siē ju bėra tė ditur, do tė largohen dhe ne do tė hyjmė fuqishėm nė merkato. Nuk mund tė mbaj dot mbi supe atė barrė qė na u ngarkua nė ndeshjen me Tiranėn, por fajtorėt do tė ndėshkohen dhe kjo qė them nuk ka asnjė dyshim. Pėr mua mė shumė vlen ndershmėria dhe serioziteti pėr tė zhvilluar nė mėnyrėn mė tė ndershme futbollin nė qytetin tonė dhe jo kompromiset qė mund tė bėhen nė kurrizin tonė”.

  Rikthehet Magani

  “Gugash Magani do tė jetė pėrsėri trajneri juaj”, u ėshtė drejtuar presidenti Ismaili futbollistėve tė tij sot nė mesditė. “Unė e kam theksuar qė ditėn e shtunė, kėtė skuadėr do ta drejtojė pėrsėri Magani. Nėse ky njėri nuk do ta pranonte ftesėn time, atėherė unė sot (dje) do tė jepja dorėheqjen”. Jam i bindur se trajneri juaj ėshtė i ndershėm dhe tepėr i apasionuar pėr futbollin dhe nuk meriton tė qėndrojė larg futbollit nė kėtė qytet”. Menjėherė pas fjalės sė presidentit, Magani ka pranuar ta drejtojė pėrsėri skuadrėn dhe njė gjė e tillė do tė ndodhė qė nė seancėn e sotme, nė prag tė ndeshjes nė transfertė me Besėlidhjen.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Shkumbini, largimet me zarf dhe reforme.Rikthehet Magani

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Dec 07 2007, 19:49

  ORE SHYQYR QE NA U RIKTHYE MAGANI...KETO LARGIMET ME ZARF SI JO NORMALE ME DUKEN MGJTH SE DI TE SHIKOJME...PER REFORMIMIN E SKUADRES BESOJ QE KA TE DREJTE...


  _________________

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:50