Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Me sytė te Kupa dhe mendjen te Tirana

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Me sytė te Kupa dhe mendjen te Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Nov 28 2007, 15:57

  Me sytė te Kupa dhe mendjen te Tirana

  Duket se pas ndeshjes me Partizanin, klima pranė Shkumbinit nuk ka qenė edhe aq e qetė. Sot, ekipi peqinas do tė ketė njė pėrballje nė Bilisht me vendėsit pėr Kupėn e Shqipėrisė, ndėrsa nė fundjavė do tė ndeshen nė njė tjetėr takim tė rėndėsishėm pėr kampionat kundėr Tiranės, ekipit kampion nė fuqi. Sipas drejtuesve tė klubit mėsohet se Shkumbini ka si synim tė tij ecurinė e mirė nė kampionat dhe tė shkojė sa mė larg nė Kupėn e Shqipėrisė. Sipas presidentit Ismaili, ekipi do tė arrijė tė kualifikohet nė ndeshjet e Kupės sė Shqipėrisė, pasi ky ėshtė njė synim i tyre. Mirėpo, ai nuk ka lėnė pa shpjeguar se ekipi duhet qė tė jetė mė i freskėt pėr takimin e fundjavės kundėr Tiranės, pasi ecuria nė kampionat ėshtė tepėr e rėndėsishme, nė veēanti nė kėto ndeshje tė fillimit tė fazės. Ekipi i Shkumbinit, dje para fillimit tė sencės stėrvitore, ka bėrė njė analizė, ku ėshtė kėrkuar qė lojtarėt tė kenė njė impenjim mė tė madh dhe tė tregojnė mė shumė grintė sesa nė ndeshjen e kaluar kundėr Partizanit, ku ekipi u pa i mpirė sidomos nė fazat sulmuese. Nė kėtė analizė ra nė sy padyshim mungesa e presidentit Ismaili, i cili i kontaktuar pėr kėtė pikė u shpreh: “Jam disi i pakėnaqur nga loja e ekipit, sidomos nė ndeshjen e fundit ndaj Partizanit. Mungesa ime nė analizė ka disa arsye. Sė pari, nuk kam dėshirė qė tė merrem me shumė fjalė e me pak punė, gjė qė do tė thotė se ne kishim bėrė njė analizė para njė jave dhe mendoj se
  nxorėm mė sė miri detyrat sidomos pėr gjashtė ndeshjet deri nė fund tė dhjetorit. Djemtė mė premtuan se do tė japin mė tė mirėn, mirėpo ai i sė dielės nuk ishte ekipi qė unė kėrkoj. Sė dyti, mendoj se ekipi nuk ka asnjė arsye qė tė bėjė kėtė paraqitje tė dobėt, pasi ne nė kontigjent kemi lojtarė qė e njohin mirė kampionatin shqiptar. Nė kampionatet e mėparshėm disa prej tyre janė shpallur edhe kampionė ndaj kėrkoj prej tyre qė kėtė mentalitet ta shprehin edhe nė ndeshjet me Shkumbinin. Sė fundi dua t’u them se jemi pėr t’u pėrgėzuar, pasi ekipi deri tani ka njė harmoni tė kėnaqshme dhe ne drejtuesit jemi treguar mėse korrekt me ta, si nė pagesa, ashtu edhe nė premio. Kjo na detyron tė kėrkojmė si shpėrblim rezultate pozitive ndaj ēdo kundėrshtari”. Nė fund tė fjalės sė tij, presidenti i klubit peqinas nuk harron tė replikojė edhe njė herė kolegun e tij tė Partizanit. “Dua tė them se prononcimi i Xhanit ėshtė i paprecedent, pasi ne jemi njė ekip qė dėshirojmė tė luajmė me forcat tona. I kėrkojmė hallkat e problemeve vetėm brenda ekipit dhe sė fundi dua t’u garantoj se unė personalisht, por edhe politika e tė gjithė klubit qė unė drejtoj ėshtė larg ēdo lloj pazari, apo kompromisi me ēdo lloj kundėrshtari”.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:13