Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Lajme nga Liga Superiore

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Lajme nga Liga Superiore

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Nov 26 2007, 18:36

  Dinamo nė krye, kėrcėnon Vllaznia e Tirana


  Nuk ka kaluar pa surpriza java e parė e fazės sė dytė. Kastrioti dhe Skėnderbeu kanė fituar pėrkatėsisht ndaj Besės kryesuese nė fushė asnjanėse dhe korēarėt kanė befasuar nė Durrės durrsakėt, duke qenė tashmė nė pozita tė barabarta. Ndėrkohė qė fiton Vllaznia dhe Tirana, duke u ngjitur nė klasifikim dhe duke pretenduar ashtu si rivalėt e tjerė. Barazimi nė Peqin nuk u shėrben tė dy ekipeve. Nga kjo situatė pėrfiton Dinamo, qė duke fituar nė Lezhė, merr kryesimin falė golaverazhit mė tė mirė tė kavajasve.

  Thyhet Besa, kryesimin e merr Dinamo Askush para ndeshjes nuk e parashikonte qė ekipi kavajas do tė mundej nė Lushnjė. Besa ndoshta nuk mund tė fitonte, por qė tė humbistė pėrballė njė Kastrioti plot probleme nuk mund tė parashikohej as edhe nga tifozi mė "i thekur" krutan. Nuk kanė pasur vlerė as deklaratat e Bizhdilit dhe as premioja pėrballė egos krutane, qė triumfoi pėrballė mendjemadhėsisė kavajase. Ndoshta Besa e mendoi tė lehtė takimin dhe kėshtu e pėsoi, duke rrezikuar jo vetėm pozitat nė krye, por edhe luftėn pėr titull. Nga kjo humbje pėrfiton Dinamo, qė fiton nė Lezhė dje merr kreun falė golevarazhit. "Nėndetėsja" me qetėsinė mė tė madhe vihet sėrish nė krye, duke lėnė pas Besėn dhe Partizanin.

  Shkumbini-Partizani, barazim pa vlerė Rezultati i arritur mes Shkumbinit dhe Partizanit, dy ekipeve ambicioze kėtė sezon, ka pėrfunduar nė barazim. Kjo pikė e marrė pėr tė dyja skuadrat nuk u ka vlejtur shumė, sepse ka lėnė nė pozita tė njėjta tė dy ekipet nė renditje. Kalendari nė javėn e ardhshme favorizon tė kuqtė, teksa presin lezhjanėt nė Tiranė, ndėrsa peqinasit sėrish luajnė nė shtėpinė e tyre, por pėrballė do tė jetė Tirana kampione nė fuqi dhe sėrish do tė jetė njė ndeshje tejet e vėshtirė pėr t'u fituar. Vllaznia dhe Tirana fillojnė ngjitjen

  Kanė fituar tė dyja skuadrat pretendente, Vllaznia pėrballė Elbasanit dhe Tirana me Flamurtarin dhe pėr pasojė tė dy ekipet fituese janė ngjitur ndjeshėm nė renditje, duke kėrcėnuar hapur kreun. Ishin dy fitore qė priteshin, por qė nė fushėn e lojės nuk janė marrė lehtėsisht, madje shkodranėt kanė pėrmbysur rezultatin, sepse kanė qenė elbasanasit qė kanė kaluar tė parėt nė avantazh. Vllaznia ėshtė vetėm 4 pikė larg Dinamos kryesuese, por mos harrojmė qė pikėrisht kėtė javė shkodranėt do tė ndeshen me blutė nė kryeqytet, njė ndeshje qė i ka brenda tė tri rezultatet.

  Skėnderbeu, surpriza e javės sė 12-tė Ashtu siē nuk mund ta kishin parashikuar fitoren e Kastriotit me Besėn, ashtu edhe fitorja e korēarėve pėrballė durrsakėve vėshtirė se do tė vihej bast. Por ja qė Skėnderbeu ka bėrė atė qė nuk e ka bėrė gjatė njė faze tė parė. Ka marrė fitoren e parė nė transfertė nė Durrės, duke i kthyer reston kėshtu Teutės pėr humbjen nė ndeshjen e parė hapėse tė kėtij sezoni. Si Teuta, ashtu edhe Skėnderbeu mbesin sėrish nė fund tė klasifikimit, veēse tani durrsakėt janė vetėm njė pikė para korēarėve, duke pasur shumė afėr vetėm Besėlidhjen, qė pas humbjes me Dinamon do t'u bėjė shoqėri kėtyre skuadrave.


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: Lajme nga Liga Superiore

  Mesazh nga akaliptos prej Tue Dec 04 2007, 16:52

  Falen Patushi e Dabulla, u jepet njė shans

  Janė rrokullisur sėrish gjėrat nė kampin peqinas. Kur mendohej se Patushi dhe Dabulla, dy futbollistėt e pezulluar njė ditė mė parė nga klubi i Shkumbinit, po bėnin gati valixhet pėr t'u larguar nga Peqini, ka ardhur zemėrgjerėsia e presidentit Xhavit Ismaili, i cili i ka falur futbollistėt nė fjalė. Kėshtu, Rezart Dabulla dhe Sajmir Patushi do tė vazhojnė tė jenė pjesė e ekipit peqinas, tė paktėn deri mė 29 dhjetor, pastaj gjėrat do tė rishikohen. Ky ėshtė vendimi mė i fundit i numrit njė tė klubit peqinas, i cili e bėn kėtė nė tė mirė tė ekipit dhe tifozėrisė peqinase, qė duan ta shohin sa mė lart skuadrėn e tyre. "Ne jemi njerėz nė radhė tė parė dhe si tė tillė edhe mund tė marrim disa masa tė nxituara. Duke gjykuar nė kėtė sens, por nė radhė tė parė pėr tė mirėn e ekipit, vendosa qė t'i anuloj vendimet pėr pezullimin e Dabullės dhe Patushit. Por kjo nuk do tė thotė qė unė nuk kam rezerva ndaj tyre. E kam thėnė dhe e them sėrish, kur i mora tė dy futbollistėt, prisja shumė prej tyre, madje i quaja shtylla e ekipit, por nuk mė rezultoi ashtu. Vetė Patushi mė thoshte qė mezi po priste qė tė vinte ndeshja me Tiranėn qė tė luante pėr hakmarrje, por atė ditė ishte nė stol. Prandaj jam i zhgėnjyer nga ai, sepse prisja shumė nga ai," - pohon presidenti Ismaili, i cili vazhdon tė besojė tek ekipi i tij edhe pas humbjes sė fundit me kampionėt. Pavarėsisht qetėsimit tė "ujėrave", gjendja nė kampin peqinas nuk ėshtė ajo mė e mira. Futbollistėt nuk dėshirojnė tė flasin dhe tė gjithė kanė ulur kokėn pėr tė ndryshuar sa mė parė gjendjen. I vetmi qė vazhdon tė thyejė heshtjen ėshtė vetė numri njė i kėsaj skuadre, presidenti Ismaili, i cili pėr "Sportin shqiptar" deklaron edhe synimet e ekipit, tė paktėn deri nė mbyllje tė kėtij viti.  "Kemi edhe katėr ndeshje pėrpara deri nė mbylljen e kėtij viti. Kalendari nuk ėshtė i vėshtirė dhe pres qė ekipi tė reagojė, madje qė nga kjo transfertė nė Lezhė. Kualifikimin nė kupė as qė e diskutoj. Ndėrkohė, gjatė kėsaj periudhe, do tė shohim njė nga njė tė gjithė futbollistėt pėr kontributin qė kanė dhėnė dhe pėr atė qė do tė japin. Mos harroni se ne do ta vazhdojmė investigimin dhe faktet do t'i mbledhim njė e nga njė. Kur gjėrat tė vėrtetohen, ne do tė jemi tė ashpėr mbi kėdo. Nuk guxon askush tė tallet me djersėn tonė dhe me ndjenjat e mijėra tifozėve. Pastaj merkatoja e dimrit do tė varet disi edhe nga ecuria e kėtyre katėr ndeshjeve, por gjithsesi nė merkato do tė ndėrhyhet se s'bėn. Sa i takon ēėshtjes sė trajnerit, shpresoj shumė qė Magani tė rikthehet," - ka pėrfunduar presidenti i Shkumbinit, Xhavit Ismaili, njeriu qė e ngriti Shkumbinin deri kėtu dhe qė shpreson akoma se ekipi qė financon i ka tė gjitha shanset pėr tė arritur mė lart, pse jo nė njė ndėr tri vendet e para. Ndėrsa pėr deklaratėn e Patushit, qė ka thėnė se ėshtė klani elbasanas qė bėn ligjin, Ismaili ėshtė shprehur se kjo duhet patjetėr tė jetė keqinterpretuar, sepse Patushi ia ka mohuar njė gjė tė tillė.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:27