Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Klevis Dalipi, “violina e parė” qė pritet tė “dėgjohet”

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Klevis Dalipi, “violina e parė” qė pritet tė “dėgjohet”

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Nov 23 2007, 18:51

  Klevis Dalipi, “violina e parė” qė pritet tė “dėgjohet”

  Atmosferė optimiste, por e pėrmbajtur nė kampin peqinas para ndeshjes me Partizanin. Njėri nga sulmuesit e skuadrės bardhekaltėrt, Klevis Dalipi, shprehet entuziast pėr situatėn nė skuadėr, duke parė dhe veten nė gjendjen mė tė mirė. “Vėrej se puna vijon normalisht dhe tė gjithė futbollistėt janė tė vendosur pėr realizimin e njė stėrvitje tė fortė e me ngarkesė. Ne kemi shanse nė kėtė sezon pėr tė arritur pranė skuadrave kryesuese tė kampionatit”, thotė Dalipi. “Kemi pėrpara njė ndeshje tė vėshtirė, pasi do tė luajmė me Partizanin, njė nga pretendentėt pėr titull, megjithatė kjo nuk na “tkurr”. Ecuria e qėndrueshme nė javėt e fundit mė bind qė do tė luajmė pėr tė marė pikėt e plota”. Me kėtė, sulmuesi kėrkon tė thotė se Shkumbini, pavarėsisht vlerėsimit qė i bėn skuadrės sė kuqe, do tė hyjė nė fushė si i barabartė me tė. Nuk ėshtė se ka ndonjė tė fshehtė: Dalipi e shpall se si do tė “sillen” ndaj “demave”: “Partizani nuk pranon tė lėshojė pikė rrugės. Megjithatė ne do tė japim maksimumin tonė pėr tė marrė fitoren. E lehtė nuk ėshtė, por ne do tė bėjmė punėn tonė nė mėnyrė qė tė ngushtojmė sa mė shumė diferencėn e pikėve me skuadrat qė janė mė lart nė renditje. Ndaj, ne do tė luajmė nė bllok duke iu kundėrvėnė Partizanit taktikisht, pėr tė neutralizuar veprimet e individualiteteve tė tij”, thotė Dalipi. Sulmuesi ka shėnuar vetėm tre gola, ndėrsa pritej qė ai tė ishte “violina e parė” nė sulmin e skuadrės sė Maganit. E ndien mungesėn e gjatė tė golit, por nuk dėshiron tė “stonojė”. Eshtė kjo arsyeja qė nuk kėrkon trė dalė nė ballė tė “orkestrės”, por mjaftohet tė thotė: “Dėshira pėr tė shėnuar nė kėtė ndeshje ėshtė shumė e madhe...”.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:21