Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pashja: Shkumbini nuk e harron lehtė dėnimin e vjetshėm

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Pashja: Shkumbini nuk e harron lehtė dėnimin e vjetshėm

  Mesazh nga kliti prej Thu Nov 22 2007, 15:42

  Pashja: Shkumbini nuk e harron lehtė dėnimin e vjetshėm

  Duket se nė prag tė ndeshjes kundėr Partizanit ėshtė ndezur sė tepėrmi atmosfera nė kampin peqinas. Kėtė radhė ka qenė kapiteni i Shkumbinit, ai qė ka dhėnė shkėndijėn e radhės. Ai ka sjellė ndėr mend sezonin e kaluar, kur kanė qenė pikėrisht tė kuqtė ata qė kanė ndaluar hovin pozitiv nė pesė javėt e para tė kampionatit, teksa i kanė paditur me pa tė drejtė peqinasit duke bėrė qė ekipi tė pezullohet plot gjashtė javė pa luajtur nė fushėn e tij. Kaq ėshtė dashur qė kėrkesės sė presidentit Ismaili vetėm pėr fitore, t’i pėrgjigjet edhe vetė kapiteni i skuadrės, duke i mobilizuar akoma mė shumė tė gjithė futbollistėt se kjo ndeshje ėshtė prestigj pėr t’i treguar ēdo ekipi se mund tė fitojnė pa probleme, por me kolektivitet dhe forcė tė ekipit.
  Pėr “Panorama Sport”, nė prag tė kėsaj sfide kapiteni i ekipit shprehet: “Shkumbini tashmė nuk ėshtė skuadėr qė lufton pėr mbijetesė, por ėshtė rival i hapur i Partizanit. Kjo bėn qė tė mendojmė pa mėdyshje pėr fitoren nė pėrballjen e radhės. Tė gjithė e kujtojnė se shkaku i dėnimit tonė vjet dhe rrezikimi i ekipit ka qenė pikėrisht skuadra e presidentit Xhani, kėshtu qė kjo do ta angazhojė edhe mė tepėr ekipin pėr tė rikthyer nderin e asaj sfide nė vendin e vet. Partizani na e ka njė borxh jo tė largėt dhe ne do t’i kthejmė kusurin e saj qė ata nisėn me njė fitore bindėse, pėr tė kėnaqur tifozėt tanė dhe pėr tė ruajtur ecurinė tonė nė njė rrugė drejt skuadrave tė kreut. Nga ana tjetėr, ne do tė bėjmė kujdes, sepse Partizani nuk ėshtė ekip qė duhet nėnvlerėsuar, pasi ai e ndjen pranė rrezikun tonė, ndaj dhe do tė luajė fort. Megjithatė, mobilizimi ynė do tė bėjė qė tė triumfojmė ndaj ēdo plani tė tė kuqve. Dhe, sė fundi, gjej rastin qė kėtė pėrkujtim qė ju bėra ėshtė edhe pėr tifozėt tanė, qė tė jenė tė qetė dhe tė kenė besim se kjo ndeshje do t’i kėnaqė ata, sikurse dhe u them tė mos bėhen pre e asnjė provokimi nga ana e kujtdo tek Partizani”, ka pėrfunduar kapiteni i Shkumbinit.

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48