Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Stojku: Na kenaq vetem fitorja

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Stojku: Na kenaq vetem fitorja

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Nov 20 2007, 14:25

  Stojku: Na kenaq vetem fitorja
  Tashme, kur ndeshja e pare e fazes se dyte po afrohet, ne kampin peqinas kane filluar te ndihen emocionet e saj. Qe prej shume ditesh “kryefjala”, jo vetem ne mjediset sportive, por kudo ne Peqin eshte ndeshja me te kuqte e Partizanit. Opinionet jane nga me te ndryshmet, por sundon optimizmi dhe besimi se Shkumbini, nen drejtimin e Maganit, do te arrije fitoren. I ketij mendimi eshte dhe futbollisti Gentian Stojku. “Po vazhdojme te stervitemi me seriozitet dhe impenjim maksimal per ndeshjen me te kuqte. Perballe do te kemi nje kundershtar te forte, por “detyra e shtepise” eshte trepikeshi” shprehet elbasanasi i Shkumbinit, i cili vlereson paraqitjen e deritanishme te skuadres peqinase. Nje hap tjeter fals i Shkumbinit ne fushen e tij, sipas Stojkut do te kete nje ndikim negativ ne hapat e metejshem drejt objektivit final. “Shpresoj qe kjo te mos ndodhe. Futbolli i njeh te tre rezultatet dhe ne nje ndeshje te tille, si kjo me Partizanin, cdo perfundim eshte i mundshem. Por, ? nenvizon Stojku, ? e perseris, ne do te luajme ne kete ndeshje vetem per fitore”. Sipas tij, megjithese ne ndeshjen me blute Shkumbini nuk shkoi me shume se barazimi, gjendja e skuadres eshte e mire. “Skuadra eshte ne forme te mire sportive. Ka nje moral te larte, qe vjen nga stabiliteti i rezultateve pozitive, pasi nuk kemi humbur qe nga java e katert. Per rrjedhoje, eshte krijuar besimi se suksesi mund te arrihet dhe ndaj Partizanit. Ne kemi respekt per kundershtarin qe do te kemi perballe, sepse ka lojtare te mire dhe qe luajne futboll te kohes, por besoj se gjerat do te shkojne ne favorin tone, per te vertetuar se Shkumbini i ka te gjitha mundesite per te aritur objektivin ne kete kampionat” tha Stojku. Ne sezonin e kaluar Partizani ka qene nje “mace e zeze” per Shkumbinin, por gjerat kane ndryshuar ne kete kampionat. “Une nuk e di se cfare ka ndodhur sezonin e kaluar. Une di qe skuadra jone eshte ne forme, ka nje kontigjent cilesore, kur stoli arrin te plotesoje vendet bosh n?_rmacion. Per me teper s’do te kemi asnje mungese. Nisur nga keto, une mund te them se na kenaq vetem fitorja” shton sulmesi peqinas. Stojku ka mbyllur prononcimin, duke theksuar qe, nese kalohet kjo pengese e radhes, atehere per Shkumbinin do te thote jo vetem “shendoshje” e gjendjes psikollogjike, por dhe ngjitje e shkalleve te renditjes.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:13