Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili: Nė fazen e dyte duam me shume

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Ismaili: Nė fazen e dyte duam me shume

  Mesazh nga kliti prej Thu Nov 15 2007, 15:42

  Pėrfundimin e fazės sė parė Shkumbini e ka mbyllur nė vendin e gjashtė, pozicion qė e vendos kėtė ekip nė mesin e artė tė renditjes. Kjo gjė,
  padyshim qė e kėnaqur atė qė ka punuar pėr t’i ndryshuar fytyrėn Shkumbinit nga ajo e dy sezoneve tė kaluar. Presidenti Xhavit Ismaili ka bėrė ēmos qė ekipi t’i plotėsohet ēdo nevojė dhe qė tė ketė ecuri tė
  mirė nė kėtė kampionat. Nė prononcimin pėr “Panorama Sport” ai tregon se ēfarė i ka pėlqyer dhe ēfarė mund tė ishte bėrė edhe mė mirė. “Jam i kėnaqur nga ecuria e ekipit nė kėtė fazė tė parė tė kampionatit dhe padyshim qė mė shumė kam qenė i kėnaqur me ndeshjet e fundit, ku ekipi i
  Shkumbinit ka arritur qė nė shtatė ndeshje tė mos humbė asnjėrėn prej tyre, - thotė Ismaili. - Padyshim qė kemi pasur mundėsi qė tė bėnim edhe
  mė shumė. Kėshtu mendoj se nėse nuk do tė kishim toleruar nė ndeshjet me Teutėn dhe Flamurtarin do tė kishim edhe katėr pikė mė shumė. Megjithatė, mund t’iu them se edhe me kėtė ecuri jam i kėnaqur.
  Nė ndeshjet e fundit, ekipi e ka gjetur veten dhe ka arritur disa parametra tė kėnaqshėm, pasi ka disa ndeshje qė nuk humb dhe qė nuk pėson gola.
  Kjo situatė, ku ekipi ka filluar tė ēlirohet, mė kėnaq dhe mė bėn mė optimist pėr tė ardhmen. Shpresoj qė njė klimė e kėnaqshme do tė na ndjekė
  nė fillim tė fazės sė dytė e mė tej. Mendoj se fillimi i javės sė ardhshme do tė jetė njė analizė, ku do tė nxjerrim nė pah ecurinė e deritanishme dhe
  mė tej do tė shohim detyrat pėr tė ardhmen”. I pyetur pėr ndeshjet e radhės ndaj dy ekipeve tė kryeqytetase, presidenti ėshtė shprehur: “Mendoj se kėto dy ndeshje do tė jenė vendimtare pėr tė pasur njė ecuri tė mirė dhe pėr tė arritur qė tė kapim tė gjitha pikėsynimet pėr tė qenė te
  grupi i ekipeve pretendente tė kampionatit. Nė fazėn e dytė do tė bėjmė ēmos qė tė mos gabojmė shumė dhe tė riparojmė defektet qė mund tė jenė
  hasur. Suksesi do tė arrihet edhe duke forcuar kolektivitetin e grupit si dhe duke i dhėnė mundėsinė secilit lojtar qė tė luajė nė rolin, ku do tė
  japė maksimumin

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:44