Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Kombėtarja fiton 3-1 testin me U-19/shenon Mustafaj i Peqini

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Kombėtarja fiton 3-1 testin me U-19/shenon Mustafaj i Peqini

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Nov 14 2007, 20:46

  Kombėtarja fiton 3-1 testin me U-19Kombėtarja A fitoi 3-1 testin e kontrollit me pėrfaqėsuesen e U-19 tė drejtuar nga Ramadan Shehu, nė ndeshjen e zhvilluar nė stadiumin “Selman Stėrmasi”. Kuqezinjtė e vegjėl shkaktuan njė surprizė jo tė vogėl pėr shikuesit e paktė nė stadium, kur e mbyllin pjesėn e parė nė avantazh 0-1, falė golit tė realizuar me penallti nga talenti i Shkumbinit, Mustafaj. Pjesa e dytė solli edhe golat pėr Kombėtaren A, ku i pari shėnoi Klodian Duro (autori i golit kundėr Bullgarisė), pėr t’ia lėnė radhėn Edmond Kapllanit (i futur nė pjesėn e dutė). Goli i tretė pėr kuqezinjtė e Bariēit ishte njė dhuratė, falė autogolit tė shkaktuar nga njė mbrojtės i U-19. Trajneri Bariē hodhi nga minuta e parė njė formacion me theks sulmues, ky nė vijėn e parė u rreshtuan Erion Bogdani dhe Hamdi Salihi. Nė 11-shin startues nė skemėn 3-5-2, ra nė sy prania e Andi Lilės nė mbrojtje, pėrkrah tė zakonshmėve Dede dhe Vangjeli. Edhe nė mesfushė Jahmir Hyka luajti nga minuta e parė sė bashku me Duron, Lalėn, Canėn dhe Skelėn dhe nė vijėn e parė Bogdani e Salihi. Nė pjesėn e dytė u aktivizuan edhe Hidi, Dallku, Curri, Rrustemi, Bulku, Bakaj, Bushi dhe Kapllani.  Shqipėria A-Shqipėri U-19 3-1

  Shėnues: Duro, Kapllani, Hyqmeti (aut)/ Mustafaj 11-m

  Shqipėria A: Beqaj, Dede, Vangjeli, Lala, Lila, Hyka, Cana, Duro, Skela, Salihi, Bogdani (Hidi, Curri, Dallku, Bushi, Rustemi, Kapllani, Bulku, Bakaj).


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:41