Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Anti-Partizani, peqinasit e kanė me nxitim

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Anti-Partizani, peqinasit e kanė me nxitim

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Nov 14 2007, 20:38

  Shkumbini/ Skuadra ka nisur pėrgatitjet pėr ndeshjen e 24 nėntorit
  Anti-Partizani, peqinasit e kanė me nxitim
  Pas ndeshjes sė fundjavės kundėr Dinamos, ekipi i Shkumbinit ka marrė disa ditė pushim. Kjo ka ardhur si pasojė e njė afati dyjavor pushimi qė ekipi do tė ketė pėr arsye tė ndėrprerjes sė kampionatit nė prag tė ndeshjeve qė do tė zhvillojė Kombėtarja pėr Euro 2008. Dje Shkumbini ka nisur seancat pėrgatitore
  pėr nisjen e fazės sė dytė tė kampionatit, ku peqinasit mė datė 24 nėntor do tė kenė pėrballė Partizanin.
  Kjo ndeshje pėr Shkumbinin ėshtė vlerėsuar si njė sfidė mjaft e rėndėsishme, prandaj edhe nė ditėt nė vazhdim trajneri do tė specifikojė punėn me lojtarėt pėr tė gjetur tek tė gjithė njė formė tė mirė sportive. Nė pasditen e sė martės, skuadra peqinase e ka nisur seancėn me njė shkrydhje dhe me disa ushtrime palestre tė drejtuara nga tekniku Magani dhe zv/trajneri Branica. Kjo seancė do tė pasohet me njė program me nga dy seanca nė ditė pėr kėtė javė. Nė kuadrin e ri stėrvitor tė nisjes sė fazės sė dytė tė kampionatit kombėtar, kreu i pankinės ka nė dispozicion tė gjithė kontingjentin e lojtarėve, duke
  pėrfshirė kėtu edhe ata qė deri mė tani kanė qenė tė dėmtuar. Kėshtu, nė stėrvitje kanė qenė edhe futbollistėt Ilir Qorri, Rezart Dabulla, si dhe Sajmir Patushi, tė cilėt kanė ardhur nga dėmtime, ku mė seriozi ka qenė ai i mbrojtėsit Dabulla nė ndeshjen me verdheblutė e Elbasanit nė kaviljen e majtė. Po ashtu pritet rikuperimi i plotė i mesfushorit elbasanas Qorri, i cili ka qėndruar plot tri takime
  larg fushave tė blerta, duke mos ndihmuar dot Shkumbinin nė disa ndeshje tepėr tė rėndėsishme. Gjithashtu trajneri Magani ka nė dispozicion edhe mbrojtėsin Kacollja, i cili do tė rikthehet dhe do tė jetė i gatshėm pėr skuadrėn pas njė pezullimi me tre kartonė tė verdhė qė pas pėrballjes me Dinamon. Ende nuk ėshtė konfirmuar, nėse ashtu sikurse edhe nė dy ndėrprerjet e tjera nė kampionat, do tė mund tė organizojnė


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:35