Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Llani pėr rekord, ka 350 min pa pesuar gol

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Llani pėr rekord, ka 350 min pa pesuar gol

  Mesazh nga kliti prej Tue Nov 13 2007, 14:21

  i pėrket ecurisė sė tij nė kampionat. Kjo i dedikohet faktit se nė shtatė javėt e fundit tė kampionatit shqiptar, ekipi i Shkumbinit nuk
  ka arritur tė pėsojė humbje dhe sė dyti, ekipi peqinas nė tre ndeshjet e fundit nuk ka pėsuar asnjė gol ose tė konvertuar nė minuta
  janė plot 350 tė tilla, gjatė tė cilave portieri Llani nuk e ka nxjerrė topin nga rrjeta e tij. Kjo ka ardhur si pasojė e kujdesit tė mbrojtjes
  peqinase, por edhe nga forma e mirė e treguar nga portieri i peqinasve, Ervin Llani. Nė veēanti duhet thėnė se nė ndeshjen kundėr
  ekipit tė Dinamos, Llani ka qenė heroi i sfidės, ku me disa pritje vendimtare ai nuk ka lejuar prekjen e rrjetės sė tij. Nė njė prononcim
  pėr “Panorama Sport” ai u shpreh: “Jam i kėnaqur qė ekipi i Shkumbinit ka arritur rezultate tė mira nė kėtė fund tė fazės sė parė.
  Ne kemi arritur tė renditemi tė gjashtit, ēka bėn qė tė jemi afėr pretendimeve tė klubit. Nė fazėn e parė kemi pasur thuajse tre
  ndeshje jashtė kurse nė fazėn e dytė do tė pėrfitojmė nga ky favor i tė luajturit mė shumė ndeshje nė fushėn tonė, - vijon Llani. - Pėrsa i
  pėrket faktit, qė kemi shumė minuta pa pėsuar gol dua t’iu them se kjo nuk ėshtė vetėm meritė e Llanit,por e tė gjithė ekipit e nė veēanti,
  e mbrojtjes qė ėshtė treguar e kujdesshme nė sulmet e kundėrshtarit. Jam i kėnaqur qė pjesė e kėtij suksesi jam edhe unė. Tashmė,
  ekipi po mendon pėr fazėn e dytė ku na presin dy ndeshje tepėr tė vėshtira nė fushėn tonė. Ne do tė pėrfitojmė nė maksimum nga
  ky pushim dyjavor dhe do tė pėrgatitemi seriozisht pėr ndeshjen e radhės kundėr Partizanit e mė pas pėr ndeshjen me Tiranėn kampione.
  Ekipi thuajse ėshtė ēliruar dhe tani ne kemi tė gjitha mundėsitė qė tė marshojmė pėrpara. Thonė qė fillimi i mbarė ėshtė gjysma e
  punės ndaj mendoj se tė fituarit me dy ekipet e kryeqytetit do tė jetė njė ogur i mirė i nisjes sė fazės sė dytė. Mendoj se rezultatet
  pozitive qė mund tė na lejojnė tė shohim pėr mė lart nė renditje, nga ana tjetėr shpresoj qė paprekshmėria e portės tė vazhdojė pėr njė
  kohė sa mė tė gjatė. Unė do tė bėj tė gjitha pėrpjekjet e mia maksimale pėr t’ia arritur kėtij qėllimi”, ka pėrfunduar portieri tiranas i
  Shkumbinit, Ervin Llani.

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:50