Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti Ismaili: Kjo pikė na mban tė karikuar

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Presidenti Ismaili: Kjo pikė na mban tė karikuar

  Mesazh nga kliti prej Fri Nov 09 2007, 15:57

  Nė Peqin prisnin tė merrnin njė rezultat pozitiv nga derbi me Elbasanin,
  ndaj dhe pika e fituar nuk konsiderohet mė njė rastėsi. “Shkumbini
  udhėtoi drejt Elbasanit me pikėsynim tė qartė, marrja e njė
  rezultati pozitiv. Kjo u arrit nė bazė tė shpirtit tė garės si dhe me
  kujdesin e njė mbrojtjeje, qė pėr hir tė sė vėrtetės ishte nė lartėsinė e
  duhur”, ka vazhduar presidenti. Nė lidhje me vazhdimėsinė, ai u
  shpreh: “Jam i kėnaqur qė ekipi ka filluar tė japė frytet e njė pune tė
  nisur herėt, thuajse mė herėt se ēdo ekip tjetėr i Kategorisė Superiore.
  Kemi disa javė qė kemi marrė rezultate pozitive dhe kjo ka njė
  domethėnie tė madhe pėr ne”. I pyetur pėr ndeshjen e radhės ndaj
  Dinamos, presidenti ėshtė shprehur: “Ndeshja me Dinamon do tė
  jetė njė ndeshje e vėshtirė, por edhe tepėr e rėndėsishme pėr ne. Kuptohet
  qė nėse do tė na duhet t’i afrohemi kreut, detyrimi nė kėtė ndeshje
  ėshtė tė fitojmė, por nga ana tjetėr e kuptojmė se nuk kemi tė bėjmė me
  njė fjalė goje, pasi ekipi qė kemi pėrballė ėshtė tepėr i vėshtirė. Megjithatė,
  duke parė se nė asnjė ndeshje dhe nė asnjė fushė nuk ka ekipe tė
  dobėt apo ndeshje tė lehta mendoj se ekipi do tė bėjė ēmos qė ta fitojė
  kėtė ndeshje. Ne do t’i shfrytėzojmė nė maksimum kėto ditė qė tė
  arrijmė tė jemi gati pėr kėtė sfidė”. Nė fund, presidenti Ismaili gjen
  rastin dhe thur elozhe edhe pėr tė riun Mustafai: “Mustafai ėshtė
  njė lojtar me shumė tė ardhme. Si nė ndeshjen me Besėn edhe nė atė
  me Elbasanin pashė njė impenjim tė madh nga ky lojtar. Mendoj se
  shumė shpejt ai do tė jetė pjesė e padiskutueshme e formacionit
  peqinas, si dhe e ardhmja e Shkumbinit”.

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:17