Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pėr korēarėt, trepikėshi cilėsohet si njė mrekulli

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Pėr korēarėt, trepikėshi cilėsohet si njė mrekulli

  Mesazh nga kliti prej Wed Oct 31 2007, 16:17

  Skėnderbeu pret mrekullinė tė mėrkurėn, ēka do tė thotė fitore
  me tri pikė nė shtėpi nė njė stadium pa tifozė. Kėshtu e ka
  pėrkufizuar atė qė pret nga e sotmja kreu i teknikėve nė Korēė
  trajneri i njohur, Faruk Sejdini. Pėr tė, ekipi ka punuar, por
  rezultatet dhe efektshmėria e kėsaj pune do tė shihen gjatė
  kėtij takimi nga ku do tė matet dhe pulsi i lojtarėve tė tij qė do tė
  jenė dhe lojtarėt qė do tė jenė njėherėsh protagonistėt e kėsaj
  jave pėr ekipin bardhekuq. Sejdini
  shpreson qė rikthimi nė portė i korēarit,
  Geri Ahmetlli tė jetė mė kėmbė
  tė mbarė pas largimit tė Billės,
  ndėrkohė qė pėrsa i pėrket
  mėnyrės sė lojės, ajo do tė jetė e
  mbėshtetur te loja sulmuese. Kėshtu,
  kapiteni Ligoraq Tiko, Mario Ngjela
  si dhe vlonjati Hysi do tė jenė
  aktorėt e sulmit qė duhet tė pėrcjellin
  shumė gola nė portėn e peqinasve,
  tė cilėt sipas njohjes sė mirė
  qė ka vetė "Xhaxhi" pėr kėtė ekip
  tė cilin e ka drejtuar gjatė sezonit tė kaluar, janė angazhuar
  pėr kėtė takim kundėr korēarėve. Pjesa tjetėr e skuadrės gati
  ėshtė e pandryshuar me pėrjashtim tė Vasjan Ballēos, i cili ka
  lėnė pėrgjithmonė skuadrėn e Skėnderbeut, duke u tėrhequr
  pa dhėnė shpjegime konkrete pėr kėtė veprim. Sejdini pret
  shumė nga ekipi i tij, ndėrsa gjatė tė martės ka mbyllur dhe
  pėrgatitjet anti-Shkumbin, duke shpresuar pėr mrekullinė qė
  do tė thotė tri pikė tė vyera pėr bardhekuqtė. Gjithsesi, sfida
  ėshtė nė prag tė saj ndėrsa edhe vetė lojtarėt e skuadrės janė
  porositur nga Sejdini tė jenė tė kujdesshėm nė mėnyrėn e
  pėrcjelljes sė lojės nė raport me kundėrshtarin, ndėrkohė qė
  pėr ta, ajo qė ka vlerė ėshtė rezultati.

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:17