Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Botėrori 2014 shkon nė Brazil

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Botėrori 2014 shkon nė Brazil

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Oct 31 2007, 16:08

  Botėrori 2014 shkon nė Brazil  Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s vendosi t’ia besojė Brazilit organizimin e Kampionatit Botėror tė Futbollit tė vitit 2014. Brazili, qė ka pritur kampionatin e vitit 1950, ishte vendi i vetėm kandidat, ndėrsa “Seleēao” ėshtė i vetmi formacion qė ka marrė nė tė gjitha fazat finale (18) tė Kupės sė Botės, duke fituar pesė tituj kampionė. Brazili do tė jetė kėshtu vendi i pestė nė botė qė organizon pėr herė tė dytė njė Botėror. Nė Zyrih tė Zvicrės ishte dhe presidenti i Brazilit, Lula.

  E Merkure, 31 Tetor 2007


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:28