Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani kėrkon fitoren ndaj Skėnderbeut dhe Sejdinit

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Magani kėrkon fitoren ndaj Skėnderbeut dhe Sejdinit

  Mesazh nga kliti prej Wed Oct 31 2007, 16:03

  Skuadra e Shkumbinit do tė zhvillojė sot ndeshjen e tetė tė kampionatit
  dhe tė pestėn nė transfertė gjatė kėtij sezoni, duke pasur
  pėrballė Skėnderbeun. Njė pėrballje kjo, qė do tė vėrė pėrballė njėratjetrės
  jo vetėm dy ekipe rivale nė objektivat e tyre, por edhe dy
  trajnerė qė kanė kontribuar shumė pėr ekipin peqinas, pikėrisht teknikun
  aktual tė tyre, Gugash Maganin dhe ish-trajnerin e Shkumbinit
  tani nė drejtimin e Skėnderbeut, Faruk Sejdinin. Sfidė kjo mes kėtyre
  protagonistėve qė e bėn akoma dhe mė interesante kėtė ndeshje.
  Pikėrisht nė kėtė kuadėr ka qenė edhe vetė trajneri i peqinasve,
  Magani, ai qė pėr "Panorama Sport" ka komentuar atmosferėn te
  Shkumbini nė kėtė vigjilje, por edhe objektivat pėr transfertėn ndaj
  Skėnderbeut. "Takimi me Skėnderbeun nė transfertė ėshtė mjaft i
  vėshtirė dhe deciziv pėr ne. Ka kohė qė na kanė munguar rezultatet
  pozitive dhe koha nuk na lejon mė hapa fals. Pėr kėtė arsye, i kam
  kėrkuar tė gjithė ekipit qė tė ketė njė pėrqendrim maksimal. Gjithashtu,
  rezultati i vetėm qė i kam kėrkuar ėshtė fitorja. E di qė do tė jetė
  njė mision i vėshtirė, por ama jo i pamundur. Duhet tė pėrfitojmė nga
  situata jo pozitive qė po kalon Skėnderbeu, ashtu sikurse duhet tė
  pėrfitojmė nga fakti qė luajmė nė njė fushė pa spektatorė", deklaroi
  tekniku i peqinasve, Magani. I pyetur se si e ndjen veten nė njė pėrballje
  me ish-trajnerin e tij, Sejdini, te skuadra e Shkumbinit, Magani ėshtė
  pėrgjigjur: "Kam njė respekt tė madh pėr profesor Farukun, megjithatė
  mė duhet tė them se nė ndeshje jemi rivalė dhe secili prej nesh dėshiron
  qė t'i shkėpusė fitoren tjetrit. Mendoj se nė fund tė takimit do tė
  ndahemi sėrish si miq, ndėrsa fitorja do t'i takojė ekipit qė do tė paraqitet
  mė mirė dhe do tė bėjė mė pak gabime".

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:15