Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Roi Kin do Dallkun e

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Roi Kin do Dallkun e

  Mesazh nga kliti prej Fri Oct 26 2007, 13:17

  Debatik Curri e Armend Dallku, janė nė planet e klubit anglez tė Premier Ligės,Sanderlend, skuadėr qė drejtohet nga ish-ylli i
  Manēester Junajtid, Roi Kin. Dy nga menaxherėt e kėsaj skuadre do tė ndjekin nga afėr ndeshjen e Vorsklas kundėr Dinamo Kievit
  nė fundjavė. Lajmi ėshtė bėrė i ditur tė enjten nga menaxheri i futbollistėve, Nexhmedin Haxhiu.“Menaxheri i Sunderlandit do tė shikojė ndeshjen e Vorsklas kundėr Dinamos.
  Klubi anglez ka shfaqur interes pėr Dallkun e Currin. Tė shohim se ēfarė do tė ndodhė, fjalė ka shumė, por tė presim”, - ėshtė
  shprehur Haxhiu pėr tė pėrditshmen kosovare “Koha Ditore”. “Fatkeqėsisht, Curri nuk do tė luajė nė kėtė ndeshje, pėr shkak tė kartonėve tė verdhė, por nuk do tė jetė problem, pasi zyrtarėt e Sanderlendit nuk po vijnė tė shohin cilėsitė e
  tyre, por tė prezantohen dhe tė nisin bisedimet. Pėr cilėsitė e tyre, ata i kanė tashmė informacionet e duhura, sepse i kanė vėzhguar nėpėrmjet videokasetave”. Sanderlend bėn gara nė Ligėn Premier tė Anglisė. Skuadra kėtė edicion ėshtė kthyer nė
  elitė, pas disa stinorėve tė kaluar nė njė rang mė tė ulėt. Njėri nga dy futbollistėt, Armend Dallku, ka konfirmuar interesimin e
  klubit anglez. “Menaxherėt e kėsaj skuadre na kanė ndjekur nė dyja ndeshjet e fundit tė Kombėtares, kundėr Sllovenisė dhe Bullgarisė. Kemi biseduar me ta para ndeshjes me Slloveninė. Ėshtė ėndėrr jo vetėm imja dhe e Currit, por e ēdo futbollisti
  tė luajė nė Premier Ligė”,- ėshtė shprehur Dallku para pak ditėsh, edhe Dinamo e Zagrebit ka shfaqur interes pėr ta, sikurse edhe disa skuadra turke. Dinamo ėshtė tepėr e interesuar pėr ta, madje oferta e tyre ėshtė mė e mira
  aktualisht, nė aspektin financiar. Por deri nė fund tė vitit nuk do tė ketė asgjė. Natyrisht, edhe vetė Vorskla
  po bėn tė pamundurėn tė rinovojė kontratat me ta, pasi ato skadojnė nė qershor. Vorskla e bėn kėtė qė tė pėrfitojė ndonjė lek nga lojtarėt, pasi nuk dėshiron qė ata tė largohen gratis”,- ka thėnė Haxhiu. Curri nė Vorskla luan prej tre vitesh, kurse
  Dallku u transferua gjashtė muaj mė vonė. Dy ish-futbollistėt e Prishtinės, tani janė pjesė e rėndėsishme edhe e Kombėtares shqiptare

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:57