Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Okuibili do me ēdo kusht golin

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Okuibili do me ēdo kusht golin

  Mesazh nga kliti prej Fri Oct 26 2007, 12:57

  Emerju Okuibili ėshtė lojtari i dytė i huaj, i cili i ėshtė bashkuar ekipit tė
  Shkumbinit nė kėtė merkato tė bujshme. Ėshtė vetėm 21 vjeē dhe luan
  nė rolin e sulmuesit. Ai ka luajtur mė parė nė Kategorinė e Parė bullgare,
  ku ka arritur tė shėnojė edhe 12 gola. Tashmė ky lojtar ėshtė pjesė e
  ekipit tė Shkumbinit dhe ka zhvilluar dy ndeshje me tė, ku nė tė parėn ka
  hyrė si zėvendėsues nė ndeshjen ndaj Teutės sė Durrėsit dhe nė tė
  dytėn ka luajtur si titullar kundėr ekipit tė Flamurtarit tė Vlorės. Nė tė dyja
  ndeshjet, loja e lojtarit ėshtė pėlqyer shumė nga tifozėt e shumtė qė e
  kanė ndjekur atė dhe padyshim qė tashmė prej tij pritet tė tregojė vlerat
  reale, duke i dhėnė ekipit edhe golin nė ndeshjet qė ai zhvillon. “Nė Peqin
  kam gjetur ngrohtėsinė dhe ndjehem shumė mirė. Mė vjen mirė qė tashmė
  mund tė aktivizohem pasi kam shumė dėshirė tė luaj dhe tė jap mė tė
  mirėn pėr Shkumbinin. Kam zhvilluar dy ndeshje dhe mendoj se jam
  paraqitur mirė, megjithatė ende kam shumė pėr tė punuar. Nė dy ndeshjet
  qė kam luajtur kemi arritur tė marrim dy pikė edhe pse nė ndeshjen e
  fundit nė Peqin duhet tė kishim arritur tė fitonim. Megjithatė, e rėndėsishme
  ėshtė qė nuk kemi pėsuar humbje nė tė dyja kėto ndeshje. E di qė
  ndeshja e ardhshme ėshtė sėrish e vėshtirė. Ende nuk e njoh mirė kampionatin
  shqiptar, por mendoj se do tė ambientohem shpejt dhe shpresoj
  qė t’i shėrbej ekipit. Shpresoj qė nė ndeshjet e ardhshme t’i shėrbej ekipit
  me golat e mi ashtu sikurse i kam shėrbyer edhe kampionatit bullgar.
  Shpresoj qė golin ta gjej qė nė ndeshjen e radhės kundėr Skėnderbeut.
  Mendoj se kėtė gjė do t’ia arrij edhe me mbėshtetjen e shokėve tė
  skuadrės”,- ka pėrfunduar lojtari nigerian, Okuibili.

  Marre nga gazeta Panorama Sport e Shkruar nga
  Lulzim Resuli

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:46