Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  [[center]b]Sėrish eksperiment me formacionin e parė[/b][/cen

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  [[center]b]Sėrish eksperiment me formacionin e parė[/b][/cen

  Mesazh nga kliti prej Thu Oct 25 2007, 15:13

  Sėrish eksperiment me formacionin e parė
  Pas ndeshjes me Flamurtarin, ekipi i Shkumbinit po bėn pėrgatitjet pėr njė pėrballje tė
  rėndėsishme me ekipin e Skėnderbeut tė Korēės. Nė pamje tė parė tė krijohet njė ide se
  ekipi i Shkumbinit nuk do ta ketė tė vėshtirė kėtė ndeshje, por nė realitet kjo ndeshje ka
  vėshtirėsinė si dhe specifikėn e saj. Kjo sepse nga ana e vet, ekipi i Skėnderbeut do tė
  bėjė tė gjitha pėrpjekjet pėr tė marrė rezultat pozitiv,
  pasi luan nė fushėn e tij, por nga ana tjetėr do t'i
  duhet tė dalė nga pozita aspak e kėndshme nė fund
  tė tabelės. Nga ana e tij, ekipi i Shkumbinit e ka vlerėsuar
  sė tepėrmi kėtė ndeshje. Trajneri Magani u ka
  kėrkuar lojtarėve tė tij qė tė paraqiten nė stėrvitje qė
  tė hėnėn, duke mos lėnė kohė pėr pushim. Ajo ēka
  ėshtė mė problem pėr pėrgatitjen e radhės ėshtė
  ndėrtimi sėrish i formacionit nga ana e teknikut. Pozicionimi
  i lojtarėve si dhe harmonizimi i veprimeve tė
  tyre duket se ka qenė dhe "thembra e Akilit" pėr
  punėn e teknikut peqinas. Nė ndeshjen kundėr ekipit vlonjat, trajneri eksperimentoi njė
  ekip shumė sulmues ku tentoi qė nė njė pjesė tė mirė tė lojės tė hedhė tre sulmues nė
  fushė, Dalipin Dervishin dhe Okvuibilin. Kjo u kushtėzua edhe nga mungesa e tre
  lojtarėve bazė nė formacionin e tij. Nė ndeshjen e radhės, trajneri do tė ketė nė dispozicion
  dy prej tyre, mbrojtėsin Dabulla si dhe mesfushorin
  organizator Ilir Qorri. Pėrveē kėsaj, ai do tė
  ketė tė mundshėm edhe dy lojtarėt e huaj, Jakimovskin
  dhe Okvubilin, ku ky i fundit u shqua nė
  ndeshjen e radhės pėr lojėn e tij tė fuqishme dhe
  plot grintė. Pra edhe kjo ndeshje do tė jetė njė punė
  plot stres e trajnerit peqinas pėr tė arritur tė formojė
  njė kolektiv unik nė kėtė ndeshje me ekipin qė mbyll
  tabelėn e klasifikimit, por edhe qė do tė zhvillojė njė
  ndeshje pa praninė e tifozėve dhe tė arrijė fitoren
  e shumėpritur nė transfertė. Lulzim Resuli
  Nxėnėsi pėrballė mėsuesit
  Duhet thėnė se kjo ndeshje mund tė quhet dhe njė ndeshje ku
  nxėnėsi sfidon mėsuesin. Kėshtu, trajneri aktual i Shkumbinit,
  Magani do tė pėrballet me ish-trajnerin peqinas pėr dy sezone
  rresht, Faruk Sejdinin, i cili e njeh shumė mirė temperamentin
  peqinas. Pritet qė formacionin qė trajneri do ta vendosė nė
  ndeshjen e sotme tė kontrollit, tė jetė dhe formacioni anti-
  Skėnderbeu pėr ndeshjen e javės sė ardhshme.

  Marre nga gazeta Panorama Sport e shkruar nga L. Resuli
  [center]

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:12