Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Byzhytit i pėlqen mesfusha, por s’bėn naze

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Byzhytit i pėlqen mesfusha, por s’bėn naze

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 19 2007, 13:11

  Byzhytit i pėlqen mesfusha, por s’bėn naze
  Nė takimin e Durrėsit u vu re se njė ndėr lojtarėt qė kėnaqėn me lojėn e tyre ishte mesfushori lushnjar, Alban Byzhyti. Spostimi i tij nė qendėr tė mesfushės bėri qė ai t’i jepte njė volum tė madh lojės sė ekipit me organizimin e tij tė kėnaqshėm nė mesfushė. Nė takim e radhės nė kampionat, ky lojtar pritet tė jetė sėrish nė fushėn e blertė nė pozicionin e organizatorit, njė vend qė duket se e josh lojtarin dhe e bėn tė japė 100 % tė mundshmen e tij. Pėr “Panorama Sport” lojtari shprehet se
  ndihet mirė nė kėtė pozicion,por shton se ai do tė pranonte ēdo rol tjetėr. “Jam tepėr i kėnaqur me zgjedhjen qė mė ka bėrė trajneri. Ky mendoj se ėshtė njė pozicion i kėnaqshėm, ku unė mund tė shprehem lirshėm dhe nė kapacitetin tim mė tė mundshėm.Shpresoj qė edhe nė kėtė ndeshje tė radhės kundėr Flamurtarit tė jap maksimumin dhe tė kėnaq t’i gjithė sportdashėsit peqinas”. Mė tej nė lidhje me ndeshjen e radhės kundėr vlonjatėve, lojtari shprehet: “Ndeshja e radhės ndaj Flamurtarit ėshtė njė ndeshje e vėshtirė, pasi edhe ekipi i Vlorės ėshtė njė ekip i fortė dhe duhet respektuar pėr atė ēka shpreh nė fushėn e lojės. Nuk kemi asnjė arsye ta nėnvleftėsojmė kėtė ekip, por dua tė them se java e pushimit na ka rigjeneruar dhe na ka bėrė qė tė jemi tė karikuar pėr tė zhvilluar njė ndeshje tė madhe.
  Faktor tjetėr, tepėr i rėndėsishėm ėshtė qė luajmė nė fushėn tonė pėrpara tifozėve tė zjarrtė, ndaj dhe nė fushė gjendemi
  “12” pėrballė 11 lojtarėve tė Flamurtarit. Kjo na bėn qė tė mos bėjmė njė hap fals, por tė arrijmė ta fitojmė kėtė takim. Deri
  tani kemi pasur vazhdimėsi nė dy ndeshjet e zhvilluara nė fushėn tonė prandaj duam qė ta ruajmė kėtė vazhdimėsi pse
  jo nė tė gjithė kėtė kampionat”, - ka pėrfunduar mesfushori lushnjar Byzhyti.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:13