Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  UEFA ul nė dy ndeshje pezullimin e Lorik Canės

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  UEFA ul nė dy ndeshje pezullimin e Lorik Canės

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 12 2007, 19:07

  UEFA ul nė dy ndeshje pezullimin e Lorik Canės


  Apelimi i dėnimit tė mesfushorit tė pėrfaqėsueses shqiptare, Lorik Cana, ka rezultuar i suksesshėm, pasi Komisionet Disiplinore tė UEFA-s kanė vendosur tė ulin pezullimin e futbollistit nė dy ndeshje. Fillimisht lojtari u dėnua me tri ndeshje pezullim pas kartonit tė kuq tė marrė nė ndeshjen kundėr Holandės, pas njė gjesti antisportiv ndaj Van Nistelroit. Si rrjedhojė, ai do tė ishte i gatshėm pėr Bariē vetėm nė ndeshjen e fundit kundėr Rumanisė. Por FSHF apeloi menjėherė kėtė vendim dhe kjo rezultoi e suksesshme, pasi UEFA vendosi qė tė ulė nė dy javė pezullimin. Si rrjedhojė, Cana do tė mungojė nė dy takimet e radhės ndaj Sllovenisė dhe Bullgarisė, por do tė jetė i pranishėm pėr dy ndeshjet e fundit nė grup kundėr Bjellorusisė dhe Rumanisė. Vetė lojtari ėshtė shprehur nė njė intervistė pėr faqen e internetit tė klubit se i pėlqenin pushimet, por do tė dėshironte mė shumė tė ishte pranė Kombėtares nė kėtė periudhė. "Ėshtė njė gjė e mirė qė kėtė radhė Olimpiku i Marsejės do tė ketė pak mungesa, pasi do tė pėrgatitemi faktikisht pėr ndeshjet e radhės. Por unė personalisht preferoj tė jem me Kombėtaren, pasi ėshtė njė gjė e jashtėzakonshme tė pėrfaqėsosh vendin tėnd. Gjithsesi, pėr ata qė nuk grumbullohen ėshtė edhe ana pozitive, pasi do tė kemi mė pak lodhje nga udhėtimet dhe ndeshjet, ndaj do tė jemi mė nė formė pėr ndeshjet e klubit", u shpreh Cana. Gjithsesi pritet tė mėsohet se si do ta presė trajneri Bariē lajmin e uljes sė dėnimit tė Canės. Mesfushori ka qenė gjithmonė i padiskutueshėm nė formacionin kuqezi, por trajneri kroat ka deklaruar se nėse lojtari nuk do tė ndryshonte sjellje, duke qenė mė pak agresiv nė lojė, ai nuk do ta grumbullonte mė.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:40